אתרים עירוניים

 

אנדרטת יד לבנים
​האנדרטה ממוקמת בסמוך לכניסה הראשית של כרמיאל וחגוגים עליה באותיות זהב שמות חללי העיר ושמותם של חללים שמשפחותיהם ביקשו להנציחם בעיר. במרכז האנדרטה מוצב בסיס אש התמיד המשלבת אלמנטים של אש ומים יחדיו.
אתר הפסלים משואה לתקומה
​בכניסה הראשית של כרמיאל קיים אתר הפסלים מברונזה אשר פוסלו ע"י הפסל ניקי אמבר בסוף שנת ה- 80 כתרומה לכרמיאל העיר בה חי. האתר מתאר את התהליך שחוו היהודים במדינות אירופה מתקופת השואה ועד התקומה במדינת ישראל.
בית אבות
​בכרמיאל בית אבות הנותן שירות לאוכלוסייה המבוגרת ברמת שירות גבוהה מאוד.
האמפיתיאטרון
​האמפיתיאטרון הענק ממוקם בצידה המזרחי של העיר ויכול להכיל למעלה מ- 25,000 מקומות ישיבה ומשמש את כרמיאל לאירועי ענק כמו פסטיבל מחול כרמיאל, יום העצמאות והופעת אמנים. האמפי נבנה בסיוע קק"ל ותרומתה של משפחת בקר מארה"ב.
החווה החקלאית
​החווה ללימודי החקלאות והסביבה כרמיאל נמצאת בליבה של חורשת סמדר.
לחווה מגיעים תלמידי בתי הספר היסודיים ללמידה חווייתית וערכית. התלמידים נחשפים לעולם הצומח תוך התנסות בגידול צמחים וטיפול בהם.
בחווה מספר ענפים חקלאיים: גן ירק, משתלה, פרדס עצי הדר, חממת צמחי בית, חממה טרופית.
החווה פתוחה בימים א - ה בשעות 08:00 - 14:00.
יום שישי בשעות 08:00 - 11:00.
היכל התרבות
​מכיל כשמונה מאות מקומות ישיבה גלריה וקפיטריה בהיכל מתקיימות הופעות מגוונות ובהן תיאטרון מחול מוסיקה בידור ועוד
חווידע טבע
​מרכז העשרה מדעית המצויד במחשבים, משחקים, סרטים וספרות בנושאי מדע.
חוגי העשרה מדעית לילדים (טיסנאות, חשיבה יצירתית, שחמט וכו').
ביקור מודרך לקבוצות ומשפחות בתערוכות מתחלפות המתארחות בחווידע.
חורשת סמדר
​בסמוך לכניסה המערבית של כרמיאל קיימת חורשת אורנים – שנקראת על שמה של סמדר מרקוביץ אשר הלכה לעולמה (ממחלה קשה) בגיל 10. בחורשה פינות ישיבה ואפשרות לפיקניק.
יד לבנים
​בית יד לבנים מוקם בשכונת רמת רבין ומשרת את המשפחות השכולות, תלמידים וכלל האוכלוסייה. בבית יד לבנים ניתן למצוא מידע על חללי מערכות ישראל, בני כרמיאל וחללים אשר משפחותיהם ביקשו להנציחם בכרמיאל.
כפר הילדים
​בכרמיאל קיים כפר ילדים של המפעל להכשרת ילדי ישראל – משרד החינוך. בכפר חיים ילדים אשר הוצאו ממשפחותיהם מסיבות שונות, הילדים חיים בבית עם משפחה אורגנית: אבא, אמא, ילדים. כל משפחה כזו "מאמצת" 10 ילדים החיים עימה לאורך שנים. כל הילדים לומדים במערכת החינוך בכרמיאל וכפר הילדים משמש להם בית חם.
מוזיאון הגבורה
​הוקם ע"י לוחמי מלחמת העולם השנייה שעלו מרוסיה ונכי המלחמה אשר לחמו בצורר הנאצי במסגרת שרותם הצבאי ברוסיה. המוזיאון מתעד סיפורי לוחמים מהתקופה.
מכללת אורט בראודה
​המכללה הטכנולוגית מציעה לימודי הנדסה במקצועות שונים כמו: ביוטכנולוגיה, מחשב, תעשייה וניהול ועוד ומהווה עוגן חשוב למערכת החינוך בגליל בכלל ובכרמיאל בפרט.
מצפור שי אשכנזי
​ברחוב אשכולות בכרמיאל קיים תל עתיק "תל – זגג" אשר נמצאו בו שרידים של תעשיית זכוכית, התל נקרא על שמו של שי אשכנזי אשר שימש במשך שנים רבות כמנהל מחלקת הגינון של העיר ונהרג בתאונת דרכים מצערת ליד קרית שמונה.
פארקים בכרמיאל
​בכרמיאל יש למעלה מ- 60 פארקים הפזורים בכל שכונות העיר ומהווים ריאה ירוקה המאפשרת לתושבים ליהנות מיופי הטבע.
פינת החי
המרכז הזואולוגי-טיפולי, עיריית כרמיאל- פינת החי

חזון:
המרכז הוקם מתוך אמונה כי קשר והכרות עם בע"ח, יכולים לתרום הן לאדם לפיתוחו האישי- במתן אפשרות לביטוי רגשות, ובפיתוח ערכים כגון אחריות, יחס לזולת, סבלנות, התמדה וסקרנות, והן לבע"ח בעולמנו ע"י פיתוח היחס החיובי לבע"ח והמודעות לחשיבות שבשמירת הטבע והסביבה.

פעילות שנתית בפינת החי:
פינת
קאנטרי קלאב
​הטופ קלאב" – קאנטרי קלאב מודרני ומשוכלל המכיל: בריכת שחיה מחוממת ומקורה, בריכה פתוחה, גקוזי, סאונה חמה וקרה, חדר כושר, חוגים ובית קפה.
רשת המתנ"סים
​רשת המתנ"סים בכרמיאל פרוסה בכל שכונותיה של העיר וקיימים 10 סניפים שכונתיים של הרשת. הרשת מספקת את הזרוע התרבותית של עיריית כרמיאל ומתקיימים בה חוגים ופעילות בתחומים שונים כמו: ספורט, חוגי העשרה, חוגים שונים, קורסים ועוד.