יריד הבריאות של כרמיאל

תאריך עדכון: 04/04/2017
ביום רביעי, 29 במרץ, התקיים במתחם 'ביג' בכרמיאל יריד הבריאות של המרכז הרפואי לגליל. במסגרת היריד התקיימו בדיקות רפואיות חינם, חולק מידע בנושאים רפואיים, והוצב מתחם רפואה משלימה ללא עלות ופעילויות לילדים ולכל המשפחה. יריד הבריאות של המרכז הרפואי לגליל התקיים במסגרת פעילות עמותת 'ידידי המרכז הרפואי בקהילה'. כמרכז הרפואי שמשרת את תושבי אזור כרמיאל ומשגב, נבחרה כרמיאל כיעד המרכזי לפעילות השנה. ביריד השתתפו עשר מחלקות מהמרכז הרפואי וביצעו בין היתר בדיקות לחץ דם, סוכר, ייעוץ ומידע בנושאי שיקום, פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, הדרכה בנושאי התפתחות הילד, סדנאות מקוצרות להחייאת תינוקות ומבוגרים, ופעילות ענפה של אגף הנשים בתחומים כמו הפריה חוץ גופית, סדנאות הכנה ללידה והצגת אגף היולדות החדש. היריד נערך בשיתוף עיריית כרמיאל ומתחם ביג.


יום המעשים הטובים בכרמיאל
עיריית כרמיאל הובילה את 'יום המעשים הטובים' עם למעלה מ-30 פרויקטים שהתקיימו ברחבי העיר ביום שלישי, 28 במרץ. 'יום מעשים טובים' שהתקיים זו השנה העשירית הוא יום בינלאומי שנתי המעלה את המעשים הטובים לראש סדר היום הציבורי, בישראל ובעולם, בייסודה של שרי אריסון ועמותת 'רוח טובה'.

היחידה להתנדבות בעיריית כרמיאל בראשותה של מאיה סימנובסקי ריכזה השנה את כל הפעילויות והיוזמות ובהן פעולות של מפעלים, חברות, משטרת ישראל, לוחמי אש, פעילי שכונות ופעילים קהילתיים, מתנדבי עמותת 'איילים', מתנדבות מדרשת 'מתת', מתנדבי  'אחרי' ועוד. צוות היחידה להתנדבות הקדיש השנה את היום כהוקרה למתנדבים הרבים הפועלים בעיר. למעלה ממאה מתנדבים הגיעו למועדון הריימנס ולאחר קבלת פנים, פנו לקבלת טיפול ופינוק אישיים בתחנות איפור, מניקור, עיסוי צוואר, עיסוי רגליים, עיסוי גב ועוד. הטיפולים ניתנו בהתנדבות ע"י תלמידי מכללת 'מדיקל', ו-'.'SPA EXPRESS את היום קינחו במפגש יוגה צחוק במהלכו בירך ראש העיר עדי אלדר באופן אישי את המתנדבים והודה להם על פועלם בכל ימות השנה.  

"יש לנו עיר מיוחדת, בה קהילה סולידרית ואכפתית המושיטה יד לכל אדם", אמר אלדר. "הכול קורה בזכותכם ובזכות כל המתנדבים היקרים שלנו בעיר". שולה מנחם, ראש המנהל לשירותים חברתיים הצטרפה לברכות והודתה למאות המתנדבים שבמעשיהם מפיחים תקווה ושמחה לילדים ולמבוגרים. 

בין הפעילויות שהתקיימו במהלך 'יום המעשים הטובים' הגיעו עובדי מפעל כתר לבית הספר 'מוריה', 'מתי"א' ובית ספר 'אדם, חברה וטבע', שם צבעו, שיפצו וחידשו את המבנים עם התלמידים. עובדי 'אלביט' הצטרפו לתלמידי בית הספר 'הדקל', חידשו את הגינה במתחם וצבעו את המתקנים במתחם הציבורי. עובדי בנק הפועלים יצאו לכפר הילדים לפעילות משותפת, שוטרי משטרת  כרמיאל הצטרפו לתלמידי כיתת תלמידים על הרצף האוטיסטי בבית הספר 'כרמים' ויחד צבעו את הכיתה,  לוחמי האש  של כרמיאל חברו לתלמידי בית הספר 'השחר' ויחד חידשו וטיפלו בגינת בית הספר. במתנ"ס גבעת רם נערך יריד שכונתי ושוק 'קח תן' לנערות מכפר הילדים, ופעילות 'אישה בגליל' יצאו לבית האבות 'בראט' לערוך קבלת שבת עם הדיירים. מתנדבות מדרשת 'מתת' צבעו וחידשו עשר דירות, עובדי השיטור העירוני חילקו חבילות שי לפסח למשפחות המשתתפות במיזם של ביטוח לאומי ומינהל הרווחה.