יום חג המעשים הטובים בכרמיאל – כולם למען הקהילה

תאריך עדכון: 25/04/2017
כרמיאל הובילה את "יום המעשים הטובים" עם למעלה מ-30 פרויקטים שהתקיימו רובם ביום עצמו, 28 במרץ 2017, פרויקטים אחרים התקיימו ויתקיימו סמוך למועד. ". יום מעשים טובים הוא יום בינלאומי שנתי המעלה את המעשים הטובים לראש סדר היום הציבורי, בישראל ובעולם, בייסודה של הפילנטרופית שרי אריסון ועמותת רוח טובה.

ביחידה להתנדבות בראשותה של מאיה סימנובסקי ריכזו השנה את כל הפעילויות והיוזמות הברוכות לרגל יום המעשים הטובים: פעולות של מפעלים, חברות, משטרת ישראל, לוחמי האש, פעילי שכונות ופעילים קהילתיים, מתנדבי עמותת איילים, מתנדבות מדרשת מתת מתנדבי  "אחרי" ועוד ועוד.

 צוות היחידה להתנדבות בחרו השנה להקדיש את יום המעשים הטובים למתנדבים הרבים בעיר, שעושים טוב כל השנה, ולהוקיר להם תודה על התנדבותם. מעל מאה מתנדבים הגיעו למועדון הריימנס שהפך למתחם של טיפוח, יופי, עיסוי ושאר טיפולים מיוחדים ומפנקים. לאחר שתיה חמה וקבלת פנים, פנו המתנדבים לתחנות השונות לקבלת טיפול ופינוק אישיים: איפור, מניקור, עיסוי צוואר, עיסוי רגליים, עיסוי גב ועוד. כמובן שגם טיפולים אלו ניתנו בהתנדבות ע"י תלמידי מכללת "מדיקל", ו - .SPA EXPRESS את היום קינחו במפגש יוגה צחוק שבמהלכו הגיע ראש העיר אלדר לברך באופן אישי את המתנדבים ולהודות להם על פועלם בכל ימות השנה.  " יש לנו עיר מיוחדת, שבה קהילה סולידרית, איכפתית ולא משאירים אף אחד מאחור. זה בזכותכם ובזכות כל המתנדבים היקרים שלנו בעיר". שולה מנחם, ראש המנהל לשירותים חברתיים הצטרפה לברכות וביקשה להודות למאות המתנדבים האנונימיים שבמעשיהם מביאים הרבה תקווה, שמחה והקלה לילדים, משפחות, עולים וקשישים. 

עובדי מפעל כתר "פשטו" על בי"ס מוריה, מתי"א ובית ספר אדם חברה וטבע, שם יחד עם התלמידים צבעו, שיפצו וחידשו את המבנים, עובדי אלביט הצטרפו לתלמידי בי"ס הדקל ויחד חידשו את הגינה במתחם וכן צבעו את המתקנים במתחם הציבורי, עובדי בנק הפועלים יצאו לכפר הילדים לפעילות משותפת שיזמו, שוטרי משטרת  כרמיאל הצטרפו לתלמידי כיתת תלמידים על הרצף האוטיסטי בבי"ס כרמים ויחד צבעו את הכיתה,  לוחמי האש  של כרמיאל חברו לתלמידי בי"ס השחר ויחד חידשו וטיפלו בגינת בית הספר, במתנ"ס גבעת רם נערך יריד שכונתי ושוק קח תן לנערות מכפר הילדים, ופעילות אשה בגליל יצאו לבית אבות בראט לערוך קבלת שבת עם הדיירים.

מתנדבות מדרשת מתת השתלטו על עשר דירות אותן צבעו וחידשו, עובדי השיטור העירוני חילקו חבילות שי לפסח למשפחות המשתתפות במיזם הייחודי של ביטוח לאומי והפעלת מנהל הרווחה, ובשבוע הבא ימשיכו בחלוקת סלי מזון לאנשים שאינם יכולים להגיע לפתחון לב.

אין ספק שיום המעשים הטובים בכרמיאל היה יום חגיגה שכולו נתינה, אהבה ופרגון, פעילות שקירבה ואיחדה לבבות, אנשים, משפחות וקבוצות וקהילות.