אור אחד מכולנו - ערב צוותי הוקרה מרגש לצוותי החינוך המיוחד

אור אחד מכולנו

לראשונה בכרמיאל נערך ערב צוותי הוקרה מרגש לצוותי החינוך המיוחד  עדי אלדר: " כל ילד הוא מיוחד, בוקע ממנו אור ואתם מסייעים לאור הזה להיראות ולהישמע למרחקים"
 
לראשונה, התקיים השבוע בכרמיאל השבוע ערב הוקרה לצוותי החינוך המיוחד בסימן "אור אחד הוא כל אורות כולנו", במכללת "אורט בראודה" בכרמיאל, במעמד ראש העיר, עדי אלדר, אלסה שגב שהם, מפקחת החינוך המיוחד, מנחם שיכל, ראש מנהל החינוך, ויקי גוב ארי, יו"ר הסתדרות המורים צפון.
לחינוך המיוחד בכרמיאל מקום מרכזי והוא מעניק מענה נרחב למגוון לקויות: לקויי למידה, כיתות תקשורת, שיקומי, התנהגותי והתפתחותי.
 
מנהלת המחוז, דר' אורנה שמחון, שלחה את ברכתה והערכתה לראש העיר ולעשייה החינוכית המיטבית בחינוך המיוחד.
 
ראש העיר אלדר סקר את מערכת החינוך בעיר והדגיש את תשומת הלב המיוחדת הניתנת לחינוך המיוחד ועל  מתן מענה מדויק לכל ילד במסגרת העיר. בברכתו הודה אלדר לכל צוותי החינוך המיוחד ולכל המערך המשלים על תרומתם ופועלם למען הילדים: "ערב ההצדעה לצוותים החינוכיים ולעובדי החינוך המיוחד בכרמיאל מרגש אותי באופן מיוחד. לפני כ-35 שנים, כאשר ניהלתי את מחלקת החינוך בעירייה, הבנתי כי ילדי החינוך המיוחד צריכים טיפול אחר ולכן החלטתי כי בכרמיאל יהיו כל המסגרות האפשריות הנותנות מענה לילדי החינוך המיוחד. מיום בחירתי לתפקיד יישמתי את החזון הזה.
 
 היום בכרמיאל יש 56 כיתות גן ובית ספר, כ-650 ילדים וכ- 450 עובדות ועובדים מסורים.
 
אני רוצה להודות לכל השותפים לעשייה, לד״ר אורנה שמחון, מנהלת המחוז במשרד החינוך, לאלזה שגב שוהם, מפקחת החינוך המיוחד, למנחם שיכל, ראש מינהל החינוך, לטובה פרי, מנהלת המחלקה לחינוך מיוחד, לאילנית בן ברוך, מנהלת המתי״א, למנהלי בתי הספר, למחנכות, לסייעות, לגננות, לצוותים הפרא-רפואיים, לפסיכולוגים ולמלוות ההסעות - היו ברוכים בעבודתכם, אתם עושים מלאכת קודש למען הילדים האהובים. כל ילד הוא מיוחד, בוקע ממנו אור ואתם מסייעים לאור הזה להיראות ולהישמע למרחקים".

יקי גוב ארי, יו״ר סניף צפון של הסתדרות המורים, אמר באירוע: ״אין עיר שמשקיעה ושמה את החינוך במרכז העשייה כמו העיר כרמיאל״.
 
את הערב הנחו טובה פרי, מנהלת החינוך המיוחד ואילנית בן ברוך, מנהלת מתי"א כרמיאל. מנהלת המחלקה טובה פרי, מסרה: "האירוע היה מכבד ומרגש, קיבלו את פנינו בכיבוד קל ושי לכל משתתף/ת. התכנית האומנותית כללה תערוכת מיצגים פרי יצירתם של תלמידי החינוך המיוחד לכבוד 70 שנה למדינה, בדגש על מוטיב האור והמייחד את מסגרות החינוך המיוחד בכרמיאל. התלמידים שולבו בקטעי ריקוד ושירה ביחד עם תלמידי החינוך הרגיל בסימן שיתוף הפעולה ביניהם. בתום הערב יצאו המוזמנים בתחושה של התרוממות רוח, נרגשים על הכבוד וההוקרה שקיבלו בערב מיוחד זה".
 
 

תאריך עדכון: 13/02/2018