למה גישור?

למה גישור?
 
לפני ששוברים את הכלים ורצים לבית המשפט, כדאי לשקול פתרון סכסוכים ומחלוקות באמצעות הליך של גישור. בתהליך הגישור הצדדים מגיעים להסכמה מתוך רצון חופשי וללא כפיה של איש. ההליך הוא רצוני והצדדים רשאים לסיים את ההליך, במידה ולא נראה להם, בכל עת. כמו כן, כל דבר הנאמר במסגרת הליך גישור אינו קביל בבית המשפט; לא ניתן להעיד את המגשר ולא ניתן להגיש מסמכים או הקלטות של דברים שנאמרו במסגרתו.
 
בהליך הגישור בדרך כלל התוצאות מהירות יותר והצדדים מדווחים על שביעות רצון רבה יותר מאשר קבלת הכרעה בדרך של פסק דין על ידי שופט. הפתרון בדרך כלל מהיר יותר ומותאם לצרכי הצדדים שבמחלוקת. זאת, לעומת דיונים הנמשכים בבית המשפט על פני זמן רב כאשר בסופו של דבר פסק הדין הניתן אינו מספק את שני הצדדים במידה שווה.
 
בבתי המשפט קיימת מגמה הולכת וגוברת לנהל תיקים ולסיימם באמצעות הליך הגישור. אם הגשתם תביעה כלשהי לבית המשפט לתביעות קטנות למשל, הליך הגישור יוענק לכם ללא עלות. נכון להיום, כרבע מהתיקים כלל לא מגיעים לדיון בבתי המשפט ומסתיימים בהסדרי גישור.
גישור מעניק מקום רחב יותר לנושאים אשר מצויים בעולמות הרגש. ההליך מאפשר לצדדים להציף את התסכול או את האכזבה שלהם מענין כלשהו. בשונה מהמהירות החדה והקוטעת אשר מתנהלת בבית המשפט בשל הצורך לייעל את מאות אלפי ההליכים בשנה, בהליך הגישור מתקיים דיאלוג רצוף, ארוך וממצה. הרעיון בגישור הוא שאין מנצחים או מפסידים, אלא שואפים להגיע לאיזון ולמצב של win-win. אין גורם מכריע אשר קובע לצדדים מה תהיה התוצאה, אלא הצדדים יושבים ומדברים ומגיעים להסכם המתאים לשניהם.
 
בכרמיאל פועל מרכז גישור קהילתי לפתרון סכסוכים ואנו מזמינים את הציבור לעשות שימוש בכלי יעיל זה. מרכז הגישור בכרמיאל הינו מרכז הפועל בהתנדבות ותחת חסותה של העירייה, במטרה לתת שרות לקהילה. המרכז מעניק שירותי גישור לקהילת כרמיאל, ללא תשלום.
המרכז מסייע בפתרון סכסוכים בהסכמה בתחומים שונים העולים מהקהילה תוך הטמעת ערכים של כבוד הדדי, סובלנות ושמירה על מערכת יחסים טובה, המביאים להפחתת תופעות בלתי רצויות כגון שימוש באלימות. המרכז משמש כתובת לכל אזרח בכרמיאל המבקש לפתור קונפליקט או סכסוך אליו נקלע. המגשרים  עצמם מגיעים מתחומי עיסוק והכשרה שונים ונותנים מענה בשפות העברית, אנגלית, ערבית, ספרדית, צרפתית ורוסית. הגישורים מתבצעים במרכז הגישור, בקומה השנייה של בנין הספרייה העירונית ברחוב צה"ל 107.
 
לקבלת פרטים נוספים: 04-9986232, 054-6626766, בדוא"ל mgishur@walla.co.il  או בפקס:04-9905367 .

 

תאריך עדכון: 07/03/2018