בוגרי "להתחיל מחדש" לקראת גיוס

תאריך עדכון: 05/07/2018
בוגרי "להתחיל מחדש" לקראת גיוס
 
מסיבת פרידה מרגשת במיוחד נערכה השבוע במועדון הנוער "להתחיל מחדש", בה נפרדו המשתתפים מהבוגרים שביקרו במועדון בארבע השנים האחרונות, וכעת מסיימים בחינות בגרות ונערכים לקראת הגיוס לצבא.
 
מועדון "להתחיל מחדש" הוקם לפני כ-15 שנה על ידי המנהל לשירותים חברתיים ומופעל בשיתוף משרד הרווחה ועמותת "פרחי כרמיאל". המועדון מהווה מוקד משיכה חינוכי ערכי לבני נוער רבים המוצאים במקום בית חם וקבוצת השתייכות משמעותית.
 
את האירוע המרגש הנחה המדריך הוותיק רפי לוזון, ונכחו גם הורים, תושבים מתנדבים המלווים את הפעילות, חברי גרעין "אחרי", עובדת סוציאלית נוער וצעירים ג'ניה סולבי ועוד.
 
הפתעה ציפתה למשתתפים כאשר חבר ארגון איל"ן, שייקה זילברגר, חילק תעודות הוקרה למשתתפי המועדון אשר התנדבו במהלך השנה בבתי משפחות שבהן אחד הילדים בעל נכות פיזית.
 
נושא ההתנדבות והנתינה לקהילה מהווה ערך מרכזי בפעילות וחברי המועדון לוקחים חלק בחלוקת סלי מזון, ניקוי גינות וחצרות הקשישים במתחם הדיור המוגן, מתנדבים בעמותת אתגרים ועוד.
 
בדברי הברכה והתודה של המשתתפים ביקשו להודות ללוזון על הליווי התומך לצד דרישות להישגים בלימודים ושמירה על ערכים. גם ההורים ציינו בדברי התודה את האווירה החמה והאוהבת שקיבלו הנערים במועדון, שסייעה להם למצות את מלוא הפוטנציאל החברתי, לימודי ומנהיגותי שלהם.
 
דר' שולה מנחם, ראש המנהל לשירותים חברתיים, בירכה את המתגייסים והודתה לרפי על עבודתו הייחודית לאורך שנים עם בני הנוער, והוסיפה בקשה לכל הנוכחים: " אנו בפתחה של חופשת הקיץ, שמרו על עצמכם בכבישים, בים, בבריכה ובכל מקום בו תבלו. אתם יקרים לנו, יקרים להוריכם וחייכם יקרים ביותר".