להחזיר חובות ולהישאר בחיים

תאריך עדכון: 05/07/2018
להחזיר חובות ולהישאר בחיים
 
בסוף חודש יוני התקיים יום עיון ראשון מסוגו בכרמיאל בנושא חובות, פשיטת רגל והוצאה לפועל אשר הופק ואורגן על ידי צוות מרכז עוצמה של המנהל לשירותים חברתיים בעירייה. ביום העיון השתתפו כ-50 תושבים.
 
מרכז עוצמה מהוה מעטפת ארגונית מקצועית ומסייע לציבור באמצעות גישה משתפת, מעצימה, זיהוי צרכים וחיפוש מענים לבעיות. המרכז מהווה בית למתן שירותים בתחום מיצוי זכויות, תעסוקה, ניהול כלכלי ויצירת רשת חברתית קהילתית. צוות המרכז כולל עובדים סוציאליים, מלווים, רכזת תעסוקה ומתנדבים המאמינים שלכל אדם יש את היכולת לשינוי והזכות להיטיב עם חייו.
 
מטרתו של יום העיון היתה להנגיש את המידע בנושא חובות, הסדרי חובות, אפשרויות והדרך לאיחוד תיקים ובסוף היום אף ניתן ייעוץ אישי פרטני לכל משתתף על ידי צוות רשות האכיפה והגביה אשר נידב גם את המרצים. יום העיון התקיים בבחינת שירות נוסף להנגשת מידע  ומיצוי זכויות שעשוי לשפר ולקדם מצבם של תושבים המקבלים שירות במרכז עוצמה.
 
במרכז יצרו פלטפורמה ייחודית ללקוחות המרכז, אשר בה יושבים יחד כל בעלי החוב - עמיגור, ביטוח לאומי, חברת החשמל, תאגיד המים, יועץ משפטי מלשכת עורכי הדין, נציג הוצאה לפועל ועוד - ויחד עם הלקוח מגבשים הסדר חוב הוגן שניתן לעמוד בו.
 
לדברי מנהלת המחלקה ברשות האכיפה והגביה בקריות, למשפחות רבות חובות והגבלות כספיות, חובות המשבשים את חיי משפחות מכל שכבות האוכלוסייה בכל רחבי הארץ.