דיי לאלימות!

תאריך עדכון: 29/10/2018
ביום שלישי 16/10/2018 בשעה 08:05 עוד בטרם החל יום העבודה, השגרה כבר הופרה. באחת מלשכות הרווחה בעיר ירושלים עובדים סוציאליים הותקפו ע"י בת משפחה של ילדים המטופלים באותה לשכה. מה שאמור היה להיות עוד יום עבודה שגרתי, הפך לסצנה מסרט אלימות;  עובדת סוציאלית אחת הותקפה באגרופים, אחרים הותקפו מילולית וציוד משרדי הושלך לכל עבר. העובדת הסוציאלית שהותקפה פיזית נזקקה לטיפול רפואי. שאר הצוות נותר הלום ומבוהל נוכח התקרית. עצוב ומכעיס שזהו לא סרט, זו המציאות בעבודתם של העובדים הסוציאליים. האם יש צורך להגיע למצבי קצה כדי לומר "די לאלימות"?!
בעקבות התקרית האלימה הוחלט ע"י איגוד העובדים הסוציאליים וארגון מנהלי הרווחה, כי כל מחלקות הרווחה בארץ יסגרו דלתם בפני הקהל ביום שני 22/10/2018 בשעות 9-11.
עובדי המנהל לשירותים חברתיים של עיריית כרמיאל יחד עם כל עמיתיהם ברחבי הארץ נקטו בעיצומים עם אמירה ברורה; אנחנו כאחד תומכים ומחבקים את העובדים הסוציאליים שהותקפו ואומרים "די לאלימות" בכל צורותיה!!
יחד קראו למשרד הרווחה, האוצר, המשפטים ובטחון פנים   לדאוג לאבטחה מלאה של כל לשכות הרווחה בארץ.
צוות המנהל לשירותים חברתיים של עיריית כרמיאל הודה מקרב לב לראש העיר, מר עדי אלדר ולראש המנהל לשירותים חברתיים, דר' שולה מנחם על הדאגה לביטחונם, על הצבת המאבטח, על רישות המנהל במצלמות אבטחה ועל גיבוי מלא ל"אפס סובלנות" כלפי גילויי אלימות כלפי צוות המנהל.
העובדים הסוציאליים שואפים להעניק את השירות המיטיב ביותר לציבור. שירות מיטיב יכול להינתן רק באווירה מוגנת ובטוחה עבור העובדים הסוציאליים וכך גם לציבור הפונים.