עיריית כרמיאל

המרכז להורות

המרכז להורות מְרָכֵז בתחומו  תוכניות ייחודיות לסיוע להורים ולילדים מגיל לידה ועד 18 ומתמקד באתגרים המצויים בכל שלב בהורות כולל הורות תחת  משבר גירושין ופרידה.

המרכז להורות פועל באמצעות עבודה סוציאלית ממוקדת קשר, הרואה את הקשר עם ההורים, הליווי והטיפול בהורות כגורם משמעותי בשיפור התפקוד ההורי, הגברת המסוגלות בהתמודדות עם משברים ומתן כלים לקשר מיטיב שבין ההורה לילדו בכל שלבי החיים עד גיל 18.

במרכז להורות פעולות מספר תוכניות

 • “ראשית”
  ממוקדת בהורות לילדים צעירים מגיל לידה עד 6 והיא מלווה בעו”ס ומדריכה ביתית. ההתערבות נעשית בסביבה הביתית.
 • “נתיבים להורות”
  מיועדת להורים לילדים בגילאי 6-12 .התוכנית מלווה בעו”ס וצוות מטפלים וההתערבות נעשית בסביבה הביתית ובשיתוף המסגרת החינוכית
 • “מפגש”
  מיועדת ַ להורים לילדים בגילאי לידה עד 12 ממוקדת בהורים שזקוקים לעזרה אינטנסיבית וליווי מתמשך על מנת  למלא אחר הצרכים של ילדיהם בתחומים רבים. התוכנית מלווה על ידי ע”וס ,מלווה משפחתית וצוות מטפלים, ההתערבות נעשית בסביבה הביתית ובמסגרות החינוך.
 • “פנימה”
   מיועדת להורים לילדים בגילאי לידה עד 18 הזקוקים לתמיכה וליווי אינטנסיביים על מנת לספק מוגנות והשגחה על ילדים ובמקביל שיפור הראייה ההורית והמסוגלות  אחר צרכי הילדים בתחומים רבים. התוכנית מלווה בעוס , מלוות משפחתיות ,צוות מטפלים, ההתערבות נעשית בסביבה הביתית ובמסגרות החינוך.
 • הדרכת הורים בתהליך פרידה וגירושין
  טיפול בילדים על רקע משבר, קשיים רגשיים: השירות מציע ליווי טיפולי להורה ולילד על רקע משבר בעיקר גירושין ופרידה, ניתן לקיים הדרכה הורית בלבד או טיפול בילד משולב עם הדרכה הורית, כמו כן ניתן שירות לילדים עם קשיים רגשיים בהיבט רחב .

השירות מתבצע בבניין המנהל לשירותים חברתיים וכרוך בתשלום סמלי.
לפרטים ניתן לצור קשר עם העו”ס המטפל האזורי ועו”ס לסדרי דין.

פרטי התקשרות

לפרטים ניתן לצור קשר עם העו”ס המטפל האזורי ועו”ס לסדרי דין:

שחר שגיא

שירי צדר

ליטל בן נתן (מינה מרגלית)

אניטה גנץ שלמון

לאה פיק

שני רוטמן

צליל כהנא